ВАРТО ВІДВІДАТИ В ГРОМАДІ

Церква Покладення Пояса Пресвятої Богородиці (с.Лісок)

Це́рква Покладення Пояса Пресвятої Богоро́диці — пам’ятка української народної дерев’яної архітектури XIX століття. Стоїть церква за 900 метрів на північний схід від дороги Яворів – Грушів, при в’їзді до села Лісок, на великій прямокутної форми ділянці (парцелі) з пологим ухилом. Тризрубна одноверха, орієнтована вівтарем на південний схід. До нього з обидвох сторін прибудовані ризниці. По осі в північно західному напрямку до вівтаря прилягає ширша квадратова нава, а до неї – вужчий бабинець.

На захід від церкви розташовані: мурована каплиця, фігура Пресвятої Богородиці на підвищенні з каміння і дерев`яна каплиця над джерелом з цілющою водою.

Цілюще джерело святого Онуфрія (урочище Студенець)

В урочищі Студенець, що за кілометр на південний захід від села Лісок, б’є потужне джерело святого Онуфрія. Легенди кажуть, колись тут поряд була печера, в якій жив монах-пустельник. На цьому місці люди збудували дерев’яну капличку, яка простояла до 1872 року, поки не було споруджено нової. 1944 року біля джерела зупинилися на привал радянські військові, які зруйнували святиню і спалили її уламки.

У 70-х роках ХХ століття брати Володимир та Ярослав Дейнеги – вирішили власними силами відновити святиню. Вони заклали фундамент і вимурували стіни. Їм допомагали сільські хлопчаки, які пасли худобу. У райкомі партії новозведену каплицю наказали знову зруйнувати. Серед місцевих мешканців не знайшлося тих, хто погодився виконати богохульний наказ, тому для цього пригнали танк із полігону. Сучасну муровану капличку збудували у 1993 році. На на її головній стіні – ікона святого Онуфрія, яка зцілює, як і тутешня освячена вода. Згодом поблизу каплички спорудили і пам’ятник святому Онуфрію.