Ванько Ігор Михайлович

Фото без описуНародився 2 вересня 1999року в селі Передвірʼя на Явоpівщині y багатодітній сім’ї. Вже змалечку у всьому охоче допомагав батькам. Навчався у Краковецькій загальноосвітній школі ім. Романа Шухевича (2005-2016).

Був доброзичним, працьовитим, дружнім цілеспрямованим та впевнено йшов до своїх мрій.

3 2016 р. до 2018 р. навчався у Львівському професійному ліцеї залізничного транспорту №1, де здобув професію провідника пасажирських вагонів та оглядача ремонтника вагонів. У 2018-2019рр. працював провідником пасажирських вагонів Укрзалізниці.

Строкову військову службу проходив у Національній гвардії України (17.10.2019 - 17.04.2021рр.) у м. Калинівці Вінницької області. Був нагороджений грамотою з присвоєнням звання старшого солдата за старанність, розумну ініціативу, зразкову військову дисципліну, сумлінне виконання завдань щодо оборони України, захисту її  суверенітету та недоторканість. Був  кандидатом на вступ до Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного для здобуття тактичного рівня освітнього ступеня «бакалавр» за спеціалізацією  “управління діями підрозділів артилерії”.

Але 24 лютого 2022 р. усі плани обірвали дикі орди з північної країни-терористки. З почуттям обовʼязку пішов захищати рідну державу від московських загарбників Захищав Київ. Воював у Гостомель, визволяв Бучу та Ірпінь.

9 грудня 2022 р. перебував у короткочасній відпустці, одружився з коханою Анною. А 12 квітня 2023 р. у них народилася донечка Варвара.

Після повернення на фронт боровся з окупантами на Бахмутському напрямку Загинув 8 травня 2023 р у с. Спірне.

Без сина, брата, чоловіка. батька залишилася скорботна родина.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №35/2024 від 17.11.2023р. Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня посмертно.