Травма або захворювання
НАПРАВЛЕННЯ В ЗАКЛАД ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Якщо Ви отримали травму або захворювання під час виконання обов’язків військової служби, Ваші дії наступні:
-
Усно проінформуйте свого безпосереднього командира та медика взводу/роти.
-
Отримайте усне направлення (згоду) від безпосереднього командира до медпункту в/ч.
-
У медпункті в/ч пройдіть медичний огляд. Його має провести фельдшер, лікар або начмед. Після огляду Вам можуть призначити лікування у в/ч або дати направлення на дообстеження чи стаціонарне лікування в закладі охорони здоров’я поза розташуванням в/ч.
-
Якщо Вам призначили лікування:
-
Після огляду в медпункті в/ч Вас можуть звільнити від виконання службових обов’язків (максимум на 6 днів).
-
Якщо протягом 6 днів стан здоров’я не покращився, начмед Вас огляне повторно та, за потреби, подовжить звільнення від виконання обов’язків. Загалом стаціонарне лікування в медпункті військової частини може тривати не більше 14 днів.
-
Якщо Ваш стан не покращився, після лікування у в/ч або в результаті первинного огляду було виявлено потребу в додатковому обстеженні (ургентні випадки, інфекційні захворювання тощо), за рекомендацією начмеда, командир військової частини надасть Вам направлення на дообстеження чи стаціонарне лікування.
-
ВИМАГАЙТЕ, щоб при кожному зверненні за медичною допомогою в облікових журналах було зроблено відповідні записи . Це важливо для встановлення зв’язку твоєї травми чи захворювання з військовою службою. Цю обставину буде вказано у висновку ВЛК.
Також, такі записи будуть важливими у випадку, якщо Ваш командир відмовлятиметься направити тебе до закладу охорони здоров’я на лікування, операцію чи ВЛК.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Рекомендації начмеда щодо звільнення від виконання обов’язків підлягають виконанню командуванням!
ВІДМОВА НАПРАВИТИ В ЗАКЛАД ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Потребу в лікуванні (амбулаторному, стаціонарному) визначає лікар на підставі медичного огляду та проведених досліджень. Відповідно першим Вашим кроком має стати звернення до начальника медичного пункту (служби).
Якщо Ви потребуєте стаціонарного лікування і Вам відмовили в направленні до закладу охорони здоров’я, Ваші дії мають бути наступні:
-
Напишіть рапорт на ім’я безпосереднього командира, де чітко опишіть суть питання та обставини (Зразок рапорту )
-
Принесіть рапорт до стройової частини особисто, зробіть його копію та попросіть особу, яка приймає рапорти, поставити підпис, дату та печатку в/ч на вашій копії. Свою копію рапорту збережіть.
-
У випадку ігнорування або відмови подайте скаргу на гарячу лінію 0 800 500 442 або у Військову службу правопорядку Збройних Сил України.
СПИСОК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
Після отримання направлення на проходження лікування чи обстеження у військовому закладі охорони здоров’я Вам необхідно прибути до його приймального відділення.
Вам знадобляться наступні документи:
-
направлення, підписане командуванням в/ч;
-
медичну книжку;
-
довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) або Акт про нещасний випадок (у разі одержання травми);
-
військовий квиток (посвідчення офіцера);
-
атестат на продовольче забезпечення.
Для проходження лікування в цивільному закладі охорони здоров’я достатньо лише направлення з підписом командира військової частини. Інші документи мати не обов’язково. Якщо на момент убування до закладу охорони здоров’я у Вас немає довідки про обставини травми, то військова частина повинна надіслати її на адресу лікувального закладу.
Деталі за телефоном: гаряча лінія Міноборони 0 800 500 442