Яворівська міська рада
Львівська область, Яворівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Протезування

Протезування в Україні

Ви маєте право самостійно обрати підприємство, де виготовлятиметься протез. Сучасні протези виробляють в Україні (на основі комплектуючих провідних світових компаній) за рахунок держави.

Переваги протезування в Україні, як порівняти з протезуванням за кордоном:

  1. Виготовлення протезного виробу – це кропіткий та індивідуальний процес, який потребує кількох примірок, підгонок тощо. Це зручніше робити ближче до дому.

  2. Через стрімкий розвиток протезної галузі в Україні з 2014-го року значна кількість українських фахівців опанували новітні техніки та технології і вміють їх ефективно використовувати.

  3. Життя з протезом кінцівки передбачає регулярне обслуговування виробу. Якщо протез виготовлено за кордоном, то після повернення в Україну необхідно шукати фахівця, який зможе обслуговувати цей виріб, переоформити документацію… або постійно їздити за кордон за свій рахунок за найменшої проблеми (щось натирає, щось не працює, щось потрібно відрегулювати тощо).

  4. Коли протезист опікується пацієнтом з моменту виготовлення виробу, він знає, що і як працює, які потрібно підібрати комплектуючі для оптимізації функціональності, як у подальшому вдосконалити протез відповідно до діяльності пацієнта. Протезування кінцівок в Україні є більш ефективним та раціональним, ніж протезування за кордоном.

Коли розпочинати протезування?

Все індивідуально. Зазвичай протезування починається через 6-8 тижнів після ампутації, але у разі захворювання периферичних судин та травматичної ампутації може бути пізніше. Протезування розпочинається за умови готовності кукси до протезування:

  • форма кукси без надлишку або нестачі м'яких тканин;

  • рана кукси повністю загоїлася;

  • післяопераційний рубець спроможний, еластичний, безболісний;

  • відсутні будь-які пошкодження шкірних покривів кукси;

  • зменшується набряк кукси;

  • кукса є опороспроможною;

  • покращується сила м'язів кукси, спини, інших кінцівок, рівновога, тощо.

Рішення про початок протезування приймається мультидисциплінарною командою (лікар, фізичний терапевт, протезист, пацієнт). Часто ампутація поєднується травмами інших кінцівок, внутрішніх органів тощо. При цьому, якщо пацієнт стабільний, кукса готова до протезування, то попри, наприклад, фіксований перелом кісток контрлатеральної кінцівки, необхідно починати протезування. Завдання – максимально швидко вертикалізувати пацієнта з ампутацією. Відтермінування початку протезування негативно впливає на результат у подальшому, швидше настає гіпотрофія м'язів, утворюються контрактури тощо. Це ускладнює протезування, значно знижує прихильність до користування протезом.

Безкоштовне протезування

Якщо Ви втратили(-ла) кінцівку, то для отримання якісного протезу необхідно здійснити низку кроків та взяти до уваги деякі важливі моменти.

  1. Протягом першого тижня після ампутації необхідно розпочати компресійну терапію та формування кукси. Якщо в медичному закладі, де Ви знаходитесь, цього не роблять – вимагайте щоб зробили, адже це важливий компонент успішного протезування.

  2. Для того, щоб отримати протез за державні кошти, необхідно подати заяву онлайн на первинну реєстрацію в Електронному кабінеті Централізованого банку даних з проблем  інвалідності (ЦБІ)– https://ek-cbi.msp.gov.ua/ та зібрати такі документи:

  • заяву на забезпечення протезним виробом (зразок) ;

  • копію паспорта громадянина України;

  • копію ідентифікаційного коду;

  • документи з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

  • рішення ВЛК про необхідність забезпечення протезним виробом;

  • витяг з наказу командира в/ч або довідка про обставини травми;

  • копію довідки про безпосередню участь у бойових діях.

  1. Зібрані документи необхідно завантажити в електронному кабінеті ЦБІ.

  2. Оберіть підприємство, на якому Ви будете протезуватися.

Це рішення обговоріть з лікуючим лікарем або отримайте консультацію на гарячій лінії Protez Hub (050 1776839 ). Обирати підприємство краще за місцем постійного проживання,  оскільки протез потім доведеться регулярно обслуговувати.

Перелік протезних підприємств можна знайти тут: https://protezhub.com/for-victims .

  1. Разом з реабілітологом та техніком-протезистом визначте можливу комплектацію протезного виробу.

  2. Якщо Вам пропонують протезування за кордоном, переконайтеся, що розумієте умови протезування та поцікавтесь, який план подальшого обслуговування протезу. Протягом першого року об’єм кукси змінюється і часто необхідно регулярно підлаштовувати протез. Де б не відбувалось протезування, з'ясуйте, як відбуватиметься обслуговування та гарантійний ремонт протеза - https://protezhub.com/for-victims .

Протезування за кордоном

Можлива ситуація, в якій Вам потрібен протез та/або ортез підвищеної функціональності, наприклад для занять спортом, які не виробляються в Україні. За рахунок держави протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності та/або спеціальними виробами для занять спортом за технологіями виготовлення здійснюється закордонним надавачем спеціалізованої допомоги лише у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікацію і позитивний практичний досвід виготовлення конструкцій (технологій) таких виробів.

Якщо Вам потрібен такий протез та/або ортез, Ваші дії наступні:

  1. Зберіть документи:

▪ заяву;

▪ копію паспорта;

▪ копію ідентифікаційного коду;

▪ направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації від органу соцзахисту;

▪ рішення ВЛК або ЛКК про потребу у протезуванні та/або ортезуванні; 

▪ витяг із історії хвороби;

▪ фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів;

▪ копію довідки про безпосередню участь в бойових діях.

 Якщо Вам потрібен виріб для занять спортом:

  • висновок щодо забезпечення спеціальним виробом для занять спортом за формою (згідно з додатком), виданий лікарем фізичної та реабілітаційної медицини або фахівцем з фізичної реабілітації, або лікарем-ортопедом травматологом лікувальним закладом, який має відповідну кваліфікацію щодо спортивного протезування про можливість використання спеціального виробу для занять спортом для систематичних занять відповідним видом (видами) спорту з урахуванням результатів оцінки функціональних можливостей особи;

  • лист центрального органу виконавчої влади щодо необхідності забезпечення спеціальним виробом для занять спортом учасника операції, який систематично займається відповідним видом (видами) спорту (у разі забезпечення участі у спортивних змаганнях всеукраїнського або міжнародного рівня).

Якщо Вам потрібен виріб для забезпечення фізкультурно-спортивної реабілітації:

  • висновок щодо забезпечення спеціальним виробом для занять спортом за формою (згідно з додатком), що виданий лікарем фізичної та реабілітаційної медицини або фахівцем з фізичної реабілітації лікувальної установи, яка має відповідну кваліфікацію щодо спортивного протезування, про можливість використання спеціального виробу для занять спортом для фізкультурно спортивної реабілітації з урахуванням результатів оцінки функціональних можливостей осіб;

  • рекомендаційний лист Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій щодо необхідності забезпечення спеціальним виробом для занять спортом учасника операції з метою його фізкультурно-спортивної реабілітації.

  1. 2Відправте зібрані документи до Фонду соціального захисту.

  2. 3Фонд протягом 10 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) зазначених документів опрацьовує та вносить їх на розгляд експертної групи.

▪ Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати їхнього отримання (надходження поштою) Фондом. 

ВАЖЛИВО! Якщо подано не всі документи, Фонд повідомляє в 3-денний термін про документи, які необхідно подати додатково. У такому разі днем звернення вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі (у разі надсилання документів поштою), або дата їхнього фактичного отримання Фондом (у разі особистого подання).

  1. Фонд укладає із закордонним надавачем спеціалізованої допомоги і учасником операції або його законним представником тристоронній письмовий договір, в якому визначаються умови:

▪ надання такому учасникові грошової допомоги та безготівкового перерахування коштів закордонному надавачеві спеціалізованої допомоги;

▪ подальшого гарантійного і післягарантійного обслуговування виробів;

▪ надання закордонним надавачем спеціалізованої допомоги технічного опису конструкції та комплектації виробу підвищеної функціональності та/або спеціального виробу для занять спортом за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні;

▪ надання інформації про етапи протезування, технології виготовлення, застосовування комп’ютерної діагностики та моделювання, необхідні види робіт під час підготовки;

▪ навчання користуванню таким виробом;

▪ навчання ходінню на остаточній конструкції в разі протезування нижніх кінцівок;

▪ відповідальність сторін;

▪ надання закордонним надавачем спеціалізованої допомоги акта виконаних робіт.

  1. Виріб підвищеної функціональності, що виготовлений закордонним надавачем спеціалізованої допомоги, буде Вам виданий на 4,5 роки.

  2. Для оплати Вашого проїзду, проживання та харчування (а також за потреби й особи, яка тебе супроводжує) за кордоном Фонд перераховує кошти на Ваш рахунок або на рахунок закордонного надавача спеціалізованої допомоги.

  3. Після повернення з-за кордону та для остаточного розрахунку Вам або Вашому законному представнику протягом 10 робочих днів потрібно подати Фонду відповідні документи, що підтверджують усі дії і процедури.

  4. Для заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та здійснення післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності та/або спеціального виробу для заняття спортом за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, Вам необхідно подати до Фонду відповідну заявку, на підставі якої Фонд звертається до закордонного лікувального закладу.

  5. Заміна приймальної гільзи та післягарантійний ремонт виноситься на підставі рішення експертної групи та відповідного договору, укладеного Фондом і закордонним надавачем спеціалізованої допомоги, за кордоном або за Вашою згодою в офіційному представництві закордонного надавача спеціалізованої допомоги чи на іншому підприємстві на території України.

Деталі за телефоном: гаряча лінія Міноборони 0 800 500 442

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних