У Всесвітній день дитини стартувала всеукраїнська кампанія «Україна для кожної дитини»
Цей день, як і вся кампанія, спрямовані на посилення адвокації за права дитини, залучення дітей та стратегічних партнерів.
Всесвітній день дитини – це щорічний день дій для дітей та за участю дітей, який цього року відзначає 35-ту річницю прийняття Конвенції про права дитини. Цей день, як і вся кампанія «Україна для кожної дитини», спрямовані на посилення адвокації за права дитини, залучення дітей та стратегічних партнерів.
Сьогодні, у Всесвітній день дитини, стартувала інформаційна кампанія «Україна для кожної дитини. Це має значення». Її реалізують Міністерство соціальної політики України, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, ЄС та ЮНІСЕФ в Україні.
«Україна для кожної дитини починається з родини. Це місце, де діти зростають у сім’ях, маючи всі можливості для розвитку, навчання і досягнення своїх цілей.
Якщо ми прагнемо максимального розкриття людського потенціалу держави, сьогодні ми маємо інвестувати в закладання основ, аби кожна дитина отримала найкращі можливості для всебічного розвитку. Без уваги до дітей зараз не буде сильної та процвітаючої України в майбутньому.
Кампанія демонструє значущість інтересів дитини у всіх сферах суспільного життя: освіті, культурі, економіці, медицині, процесах відбудови тощо.
Безпечно навчатися й досліджувати світ можливо тільки у турботливому середовищі. Турботливе середовище дитинства створює сміливих дорослих. Сміливі дорослі не бояться змінювати світ.
Ось чому майбутнє залежить від того, як сьогодні живуть наші діти. Бо завтра саме вони прийматимуть рішення, коли стануть лікарями, вчителями, архітекторками. І ці рішення впливатимуть на кожного та кожну з нас і країну загалом», – зазначають організатори.
Україна для кожної дитини – це:
-
Діти, які залишились без батьківської турботи, мають нові родини.
-
Молодь, що зростала в інтернатах, має необхідні навички та залучена в життя громад.
-
Захист права дитини на власну ідентичність, у тому числі ім’я, громадянство, родинні зв’язки.
-
Безпечний простір без дискримінації.
-
Країна, де булінг та насильство не толеруються.
-
Розвиток усиновлення та сімейних форм виховання.
-
Усі українські діти повернулися додому.
Детальніше з ідеєю кампанії можна ознайомитися на сайті ukraineforeverychild.org.ua.