Мінветеранів інформує: які програми для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва діють в Україні

Дата: 05.04.2024 15:07

Доступними є низка програм та грантів від Уряду та дотичних міністерств і відомств, якими можуть скористатися ветерани, ветеранки та члених їхніх сімей.

За словами в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна, Український ветеранський фонд Мінветеранів вже два роки надає фінансову підтримку ветеранському підприємництву через конкурсні програми. Майбутні бізнеси дуже різноманітні – від СТО до створення артпросторів.

«Серед ветеранів й ветеранок наразі існує величезний запит на започаткування власного бізнесу або розширення чи розвиток вже існуючих проєктів, і для Мінветеранів цей напрямок – один з ключових пріоритетів», – зазначає в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Також діє програма мікрофінансування від Українського ветеранського фонду Мінветеранів: відшкодування 20 тис. грн на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи.

Крім того, наразі доступні низка програм та грантів від Уряду та дотичних міністерств і відомств, якими можуть скористатися ветерани, ветеранки та члених їхніх сімей:

Грант для ветеранів та членів їхніх сімей «Є-РОБОТА» на 250.000 – 1 000 000 грн;

Грант на власну справу до 250 тис. грн;

Проєкт Мінагрополітики Грант на сад до 400 тис. грн за га;

Від Мінекономіки Грант на переробне підприємство до 8 млн грн;

Seeds of Bravery: Грантова підтримка українським технологічним стартапам та малим і середнім підприємствам.

«Мінветеранів планує піти ще далі, наприклад, пропонуватимемо надати доступ до держзамовлення, бо сьогодні ветеранський бізнес також і про забезпечення потреб фронту. Крім того, працюємо над розширенням можливостей інформаційно-консультаційного супроводу та навчання, що включатиме всі етапи впровадження кейс-менеджменту. Ветеранське підприємництво має стати впізнаваним брендом. Не тільки в Україні», – наголошує Олександр Порхун.

Більше інформації щодо актуальних програм фінансової підтримки – у інфо-гайді.