Працевлаштування ВПО:що змінилось і як збільшились суми компенсацій бізнесу з 1 січня

Дата: 14.03.2024 10:51

З 1 січня 2024 році Кабмін збільшив розмір компенсації за працевлаштування переселенців та збільшив тривалість надання компенсації.

Як зростуть суми і тривалість компенсацій за працевлаштування ВПО в 2024 році

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та ВПО з інвалідністю.

Зокрема, уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації роботодавцю за працевлаштування ВПО — з двох до трьох місяців та до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.

Також змінився і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня становитиме 7100 грн, а з 1 квітня — 8000 грн.

Тобто, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то  він отримає право на компенсацію до 24 тис грн за таку особу.

Якщо це буде ВПО з числа осіб з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тис грн на кожного відповідного працівника.

Уточнено строки звернення роботодавця за отриманням компенсації

Так, роботодавець має звернутись за компенсацією не раніше ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи та не пізніше 6- ти місяців з дня працевлаштування особи.

Уточнено перелік підстав для відмови у наданні компенсації, зокрема :

• непідтвердження станом на дату подання заяви факту працевлаштування особи на умовах , визначених Порядком;
  • відсутність станом на дату подання заяви у працевлаштованої особи довідки про взяття на облік ВПО;
  • отримання особою довідки про взяття на облік ВПО до 24.02.2024 р.;
  • подання роботодавцем у заяві недостовірних відомостей/недостовірних документів, та/або підтвердження факту невідповідності роботодавця або працевлаштованої ним особи вимогам Порядку;
  • працевлаштування особи, за яку компенсація витрат вже була виплачена або виплачується тому або іншому роботодавцю станом на дату подання заяви;
  • працевлаштована особа станом на дату подання заяви не була застрахованою особою.