Дата: 07.03.2024 15:00

В Україні з 1 березня по 1 квітня триває місячник боротьби із захворюванням на туберкульоз. Місячник спрямований на підвищення рівня освіченості населення з питань профілактики цього захворювання, упродовж цього часу проводиться весь комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації з поширенням туберкульозу. Оскільки ця хвороба може розпочинатися під “масками” гострого респіраторного захворювання, грипу, загострення хронічного бронхіту, пневмонії.

Що потрібно знати про туберкульоз? Це – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Мікобактерія туберкульозу стійка до навколишнього середовища, не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Найбільш вразливими є особи з ослабленою імунною системою. Зокрема, ВІЛ-інфіковані, хворі на цукровий діабет, хронічні та онкологічні захворювання. Також у групі ризику – люди, чий організм виснажений надмірним перевантаженням, постійними стресами,  поганим харчуванням, зловживанням алкоголем, наркотиками, тютюном.

Якщо Ви помітили перші симптоми захворювання – зверніться до свого сімейного лікаря! Вчасна діагностика та ранній початок лікування – запорука успішного видужання!

Санбюлетень про туберкульоз