У Яворові відбулась науково-практична конференція "Феномен Яворівського забавкарства"

Дата: 18.09.2023 09:41

Участь у заході взяли діячі культури та мистецтва, працівники культури громад Прикордоння, представники влади, партнери з Польщі та майстри народної творчості з Яворового краю.

На Яворівщині провели науково-практичну конференцію «Феномен яворівського забавкарства».

Її мета - збереження та розкриття унікальності яворівського забавкарства.

На конференції зібралися діячі культури та мистецтва, працівники культури громад Прикордоння, представники влади, партнери з Польщі та майстри народної творчості з Яворового краю.

Учасники заходу обговорили аспекти яворівської забавки, її походження, розвиток та сучасний стан. Конференція поділялась на декілька напрямів роботи: Яворівська народна іграшка - історія розвитку та сучасні проблеми промислу, роль школи деревного промислу в становленні та розвитку промислів Яворівщини, творчий внесок народних майстрів у мистецькі традиції Яворівщини.

Також учасники взяли участь у майстер-класах з розмальовування Яворівської забавки, власними руками створивши символ міста Яворова.

«Ми вдячні всім, хто долучився до цієї події, ділився своїми знаннями та досвідом. Ця конференція стала важливим форумом для обміну думками та ідеями, які сприятимуть збереженню та популяризації наших унікальних традицій. Пам'ятаймо, що наша культура - це наше найцінніше надбання, яке об'єднує нас і дарує силу для подолання будь-яких труднощів!», - наголосили у відділі культури, туризму, молоді та спорту Яворівської міської ради.