Військовий ПДФО: залишити громадам чи вилучити? Думка експертів Асоціації міст України

Дата: 06.09.2023 15:08

Військовий ПДФО - це податок із доходів військовослужбовців, який складає зараз вагому частку бюджетів місцевого самоврядування. Експерти вважають, що вилучення військового ПДФО ослабить громади, позбавить можливості надавати якісні послуги жителям й унеможливить допомогу ЗСУ.

Від початку повномасштабного російського вторгнення і до сьогодні Яворівська міська рада виділила майже 450 млн гривень з міського бюджету на допомогу військовим, які захищають кожного з нас від ворога на фронті.

Ще 365,3 млн гривень реверсної дотації за період 2022-2023 рр. скеровано до держбюджету з Яворівської громади.

Також, Яворівська громада - перша громада у області, яка запустила Центр підтримки ветеранів війни та членів сімей загиблих/померлихзахисників та підписала меморандум про співпрацю з Мінветеранів. У створеному "єдиному вікні ветерана" надаються консультації, юридичний супровід та соціальна підтримка для наших захисників та захисниць, родин загиблих/померлих Героїв України.

Чому варто залишити ПДФО у бюджетах громад? Детальніше тут - https://zn.ua/.../vijskovij-pdfo-khiba-revut-voli-jak.../