За консультацією щодо застосування РРО/ПРРО – до Яворівської ДПІ
Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновив відповідальність з 1 жовтня 2023 року суб’єктів господарювання за незастосування при готівкових розрахунках РРО. Про це інформують у Яворівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області.
Тож торгівці, які ще не зареєстрували касовий апарат, в найкоротші терміни повинні про це подбати. На ринку наразі є доволі значний асортимент реєстраторів розрахункових операцій, відтак підприємцях є з чого обирати. Однак, який саме застосовувати у своїй діяльності – програмний чи класичний – повинен визначити сам торгівець.
Податківці Яворівської податкової інспекції зауважують, що обидва види реєстраторів з погляду податкового законодавства є рівноцінними, однак у кожного є свої особливості. До прикладу, якщо класичний касовий апарат є окремим приладом, то для роботи з цифровим потрібно завантажити спочатку програмне забезпечення на будь-який гаджет: смартфон, планшет, ноутбук чи комп’ютер. Проте, вартість програми є значно дешевшою за класичний РРО, а якщо обрати програмне забезпечення від ДПС, то воно взагалі надається безкоштовно, як і подальше його обслуговування. Слід пам’ятати, що для роботи з ПРРО повинен бути зв’язок з інтернетом. Однак, підприємець може певний час працювати в режимі офлайн.
Що ж до реєстрації ПРРО, то спочатку суб’єкту господарювання необхідно завантажити програму на пристрій, а тоді уже подати довідку за формою 20-ОПП та заяву 1-ПРРО. У випадку обрання класичного апарату потрібно спочатку укласти договір з ЦСО, а тоді провести процедуру реєстрації. Тож, підприємцю необхідно зробити вибір, враховуючи власні потреби та фінансові можливості, зі сторони ж податкової служби, бізнес може розраховувати на консультаційну допомогу в будь-якому випадку.