Про заходи щодо імплементації норм Закону України №3219-ІХ в частині застосування РРО та ПРРО

Дата: 11.08.2023 10:41

З метою належної імплементації норм Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219), зокрема в частині реєстрації реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», 11 серпня 2023 року проведено робочу зустріч начальника Яворівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Петра Шота з головою Яворівської РВДА Ярославом Коминським,   першим заступником голови Володимиром Дзюнькою та  заступником Андрієм Тиндиком   щодо новацій, передбачених Законом №3219.

Особливу увагу Петро Шот приділив  питанням застосування РРО/ПРРО, наголосив на перевагах застосунку програмного РРО, розробленого ДПС, акцентувавши увагу на тому, що фізичні особи-підприємці можуть на свій власний вибір використовувати або класичний РРО, або програмний РРО (ПРРО), у залежності від своїх потреб. ПРРО можливо зареєструвати через Електронний кабінет, при цьому, ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами, а саме:

- безкоштовне рішення від ДПС забезпечує функціонал, що відповідає вимогам Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- програмне рішення можна встановити на будь-який гаджет (смартфон, планшет, комп’ютер чи ноутбук) і зекономити на придбанні традиційних РРО та їх обслуговуванні;

- швидка та зручна онлайн реєстрація;

- онлайн передача даних від/до фіскального серверу контролюючого органу;

- автоматичне формування та відправка Z-звіту до ДПС;

- програмне рішення дозволяє працювати в режимі offline, надсилати  до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline;

- ДПС надає інформаційну підтримку щодо реєстраціїї та застосування програмних РРО.

Обговорили план заходів щодо вище наведенного для впровадження роботи серед платників та донесення інформації до керівницва територіальних громад району.