У Яворові вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Дата: 22.05.2023 09:22

У неділю, 21 травня, Яворівська громада на чолі з представниками влади та духовенства зібралася на молитовному віче, щоб вшанувати пам'ять жертв політичних репресій.

Присутні помолилися за якнайшвидший мир та спокійне небо для України. Як нація, ми неодноразово стикалися з ворогами, які намагалися позбавити нас нашої ідентичності, нашої волі та нашої віри. Але ми, українці, завжди виявляли силу й мужність, готові боротися за кожен куточок нашої землі, бо вона пройнята спогадами наших предків і майбутнім наших дітей.

Зазначимо, що День пам'яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам'ятний день в Україні. Його відзначають у третю неділю травня згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року. Мета – привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичного терору досі неможливо підрахувати – це сотні тисяч закатованих, розстріляних та заморених голодом людей. Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні були також представники інших національностей.