26 квітня Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

Дата: 26.04.2023 11:31

37 років тому поблизу українського міста Прип’ять сталася найбільша за масштабами та наслідками техногенна катастрофа двадцятого століття.

Чорнобиль став суворим випробуванням і жорстоким уроком для людства — аварія на ЧАЕС змінила долі тисяч людей і забрала велику кількість життів. Непоправної шкоди зазнала і природа.

ООН оголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

***

Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня 2022 року.

Сьогодні ми боремося із російським терором поблизу Запорізької АЕС, вже не раз був зафіксований проліт російських ракет і біля Южноукраїнської АЕС...Пам'ятаємо страшні уроки минулого, заради майбутнього.