Пенсія для членів родини в разі втрати військовослужбовця-годувальника: інформує Львівський ОТЦК та СП

Дата: 10.04.2023 13:42

Відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», право на пенсію мають батьки та дружина (чоловік) годувальника, який загинув при виконанні службових обов'язків.

Умова отримання пенсії: не раніше ніж в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.

Про це інформують у Львівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Розмір пенсійної виплати: 70% заробітної плати загиблого годувальника членам сім'ї та дитині* (але не менше ніж 7800 грн). Якщо в сім'ї двоє та більше дітей - по 50% на кожну дитину (але не менше 6100 грн).

Також дана категорія має право на призначення пенсії, якщо вони мають право на:

- пенсію незалежно від віку;

- дострокову пенсію за віком;

- пенсію за віком на пільгових умовах;

- пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю.

У разі смерті військовослужбовця, що не пов'язана з виконанням службових обов'язків, право на отримання пенсійних виплат мають:

- батьки та дружина (чоловік) годувальника.

Умова отримання пенсії: досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю.

Розмір пенсійної виплати: 30% заробітної плати померлого на кожного члена сім'ї.

Незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (2 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб) розміри пенсії в разі втрати годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.