Яку зарплату на Львівщині пропонують працедавці для різних кваліфікацій

Дата: 12.01.2023 17:48

За інформацією Львівської обласної служби зайнятості на початок січня в області зафіксували 3,4 тис. вакантних посад. За сферами діяльності найбільша кадрова потреба є саме в переробній промисловості (27,5% всіх вакансій), торговельній галузі (13 %) та транспорті (9,7%).

У професійному розрізі найбільше (37,5%) вільних місць праці зафіксували для таких кваліфікованих робітників: швачок, пекарів, слюсарів-електриків з ремонту устаткування, гірників підземних, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів аварійно-відновлювальних робіт, електрослюсарів підземних, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, слюсарів-ремонтників, слюсарів-сантехніків та ін. Середній розмір пропонованої їм заробітної плати становить 11 тисяч грн.

Ще 20% вакансій адресовані робітникам з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водіям автотранспортних засобів, операторам автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, трактористам-машиністам сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, операторам котельні, токарям, машиністам підземних установок, складачам поїздів, машиністам екскаватора тощо). Представникам цих професій працедавці готові в середньому платити 12 тисяч грн.

Майже 11% складають пропозиції працевлаштування для професіоналів: інспекторів (пенітенціарна система), вчителів закладу загальної середньої освіти, судових експертів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), бухгалтерів (з дипломом магістра), фармацевтів, вчителів-дефектологів, лікарів-терапевтів, лікарів ветеринарної медицини та ін. Середній розмір зарплати у цій групі – 11 тисяч грн.

Для працівників сфери торгівлі та послуг (кухарів, продавців продовольчих (непродовольчих) товарів, продавців-консультантів, офіціантів, барменів, молодших медичних сестер, поліцейських (за спеціалізаціями), перукарів (перукарів-модельєрів), охоронників, покоївок, манікюрників, шеф-кухарів) налічувалося 10,2% вакансій із середньою винагородою 7, 5 тисяч грн.

Праця представників найпростіших професій та осіб без професії (двірників, підсобних робітників, укладальників-пакувальників, вантажників, прибиральників, кухонних робітників, укладальників хлібобулочних виробів, комірників, контролерів енергонагляду) також оцінюється в середньому 7,5 тисяч. Для них пропозиції працевлаштування склали 7,3%.

А найменше – 6,4 % – вакансій налічувалося для фахівців (бухгалтерів, вихователів, сестер медичних, електриків дільниці, механіків, лаборантів (медицина), агентів комерційних, майстрів виробничого навчання, електриків цеху, механіків дільниці, фахівців з фізичної реабілітації, логопедів тощо), зарплатні пропозиції для котрих – 10 тисяч грн.