Рятувальники повідомили про правила безпеки при роботі з електрогенераторами

Дата: 09.12.2022 10:51

Коли електроенергії немає, рятівною соломинкою стає генератор. Рятувальники наполягають обов'язково дотримуватись правил пожежної безпеки, щоб генератор не наробив біди!

Купуйте лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу.

Основні правила використання генераторів:

• Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів. НЕ МОЖНА встановлювати у будівлі, тому що під час роботи він виділяє чадний газ, що може призвести до отруєння та летальних випадків.
  • Встановлюйте генератор так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше 6 метрів! Це важливо, бо під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.
  • Заправляйте генератор тільки на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (через ризик пожежі). Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути;
  • Тримайте генератор сухим. Захищайте його від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, під’єднаних до нього, може призвести до ураження електричним струмом;

Для додаткової безпеки рятувальники рекомендують встановити у приміщенні детектори чадного газу. Обов’язково придбайте вогнегасник та тримайте його на видному місці.

У разі надзвичайної ситуації телефонуйте за номером 101! Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Бережіть себе, оточуючих та своє майно!