В Україні продовжується інформаційна кампанія про права працівників "Виходь на світло".

Дата: 15.10.2022 10:09

14 жовтня у Яворові представник Державної служби України з питань праці разом з представниками місцевого самоврядування провели роз'яснювальну кампанію щодо важливості декларування зайнятості населення.

За різними підрахунками, частка працівників, які працюють без оформлення трудових договорів та не сплачують податки, складає 25-30%, залежно від регіону, галузі, кваліфікації роботи тощо.

В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Сплата податків зараз - це особистий вклад в економіку країни, а отже - і в перемогу.

Переваги задекларованості працівника: - безпечні та здорові умови праці; - зафіксовані посадові обов'язки; - нормована тривалість робочого тижня; - регулярна заробітняа - не передбачені штрафи за дисциплінарні порушення; - оплачувана щорічна відпустка та додаткові відпустки; - виплати в разі хвороби, народження дитини тощо.

В разі, якщо роботодавець не уклав трудовий договір із працівником, на нього чекає покарання у вигляді штрафу. За допуск одного працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин передбачено штрафні санкції у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. А це сума більше 60 000 гривень. Підтримай країну - задекларуй працю!