Ринок праці в області: на одне робоче місце - 2 претенденти

Дата: 13.10.2022 18:31

На початку жовтня на Львівщині за допомогою обласної служби зайнятості роботу шукали 8067 безробітних, що у два рази менше, ніж у цей час торік (16415).

База вакансій складалася з 4285 пропозицій працевлаштування (станом на 1 жовтня 2021 року було 5964). Відтак на одне вільне місце праці в області в середньому претендували 2 особи (минулого року – 3).

Про це розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

За його словами, у січні-вересні цього року фахівцям служби зайнятості вдалося забезпечити роботою 12594 особи, у тому числі 10185 безробітних. Професійним навчанням охопили 2509 безробітних, ще 229 осіб залучили до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.

За даними статистики, найпростіше в області працевлаштуватися швачкам, водіям автотранспортних засобів, слюсарям різної спеціалізації, електромонтерам, операторам автоматичних ліній та верстатів.

Водночас фірми і компанії пропонують роботу бухгалтерам, різного профілю вчителям, лікарям, інженерам, інспекторам, майстрам тощо.

Попри війну, в області зріс середній розмір заробітної плати, зазначений в актуальних вакансіях: якщо торік на початку жовтня працедавці в середньому готові були платити претендентам 8455 грн, то цього року зарплатні пропозиції збільшилися на 1085 грн і становили 9538 грн.