Інформація щодо змін тарифів для абонентів МКП "Яворіввода"

Дата: 17.06.2022 12:09

Повідомлення про наміри

До уваги абонентів Міського комунального підприємства «Яворіввода» (м. Яворова, смт. Шкло, смт. Немирів, сіл Терновиця, Чолгині, Бердихів, Підлуби, Смолин, Солиги, Стадники, Молошковичі, Прилбичі) повідомляємо про намір здійснити зміну діючих тарифів на централізоване водопостачання на 2022 рік

МКП «Яворіввода» повідомляє, що діючі тарифи на цетралізоване водопостачання – 23,45грн/м3, , які були введені в дію з 01.08.2021р.  згідно рішень виконкомів Яворівської міської ради № 38 від 03.02.2022 р. та Новояворівської міської ради № 47 від 09.02.2022р., є збитковими. Відсоток відшкодування затвердженим тарифом фактичої собівартостї на послуги з централізованого водопостачання складає 81,9 %.

В умовах значного зростання основних складових тарифів, зокрема, вартості електричної енергії, паливно-енергетичних матеріальних  ресурсів виникла гостра невідповідність діючих тарифів фактичним витратам з надання послуг  з централізованого водопостачання. Це, в свою чергу, негативно відобразилося на діяльності МКП «Яворіввода». За результатом господарської діяльності за 1 квартал 2022р. підприємство отримало збиток за надання послуги з централізованого водопостачання на суму 818,7 тис. грн.

Отже, встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання до економічно обґрунтованого рівня є необхідним  заходом для належного функціонування підприємства, зокрема, для здійснення  розрахунків за електроенергію, оплати заробітної плати, податків та  забезпечення споживачів якісними послугами з постачання питної води.

Розраховані МКП «Яворіввода» тарифи по централізованому водопостачанню  на 2022 рік  збільшились в порівнянні з діючими тарифами на 2,91грн., що становить 12,4%, на що вплинуло:

– збільшення вартості електроенергії. Так, якщо в діючому тарифі вартість 1кВт/год активної електроенергії складає 1,7284грн. (без ПДВ), то на сьгоднішній день її розмір  складає 2,7739294 (без ПДВ). Зростання вартості складає 60,5%;

- збільшення вартості палива. Решту статтей витрат підприємство залишає сталими на рівні 2021 року.

Розрахунок планової структури тарифу:

Планові витрати за елементами

Тариф з ПДВ

23,45

26,36

Розрахункові тарифи містять 4% рівня рентабельності для забезпечення обігових коштів, відповідно до пункту 16 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого Постановою КМУ від 1 червня 2011 р. № 869 зі змінами.

Отже, згідно проведених розрахунків,  для врахування інтересів як споживачів так і підприємства з метою забезпечення надання послуг з централізованого водопостачання в повному обсязі і відповідної якості та поліпшення фінансового стану підприємства,  новий тариф становить 26,36 грн.  за 1 м³ з ПДВ. Враховуючи введення на території України воєнного стану з метою зменшення економічного навантаження на населення та покриття збитків підприємства планується відшкодування різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання органами місцевого самоврядування.

Вчасно передавайте показники лічильників, адже від цього залежить правильність нарахувань за спожиту вами воду.

Зауваження та пропозиції приймаються за адресою: 81000, м. Яворів вул. Пасічна, 1; e-mail: yavorivvoda@gmail.com протягом 10 календарних днів з дати публікації цього повідомлення.

Адміністрація МКП «Яворіввода»