У Яворівській громаді вшанували пам’ять Юрія Липи

Дата: 06.05.2022 19:27

5 травня минає 122 роки з дня народження Юрія Липи - письменника, громадського діяча, революціонера, захисника української ідентичності.

Народився на Полтавщині, але переїхав в Одесу, де був активним учасником Визвольних змагань в лавах Гайдамацької дивізії та Морської піхоти Збройних сил УНР. Активно ділився своїми політичними поглядами на сторінках газет та книг, просував ідею української соборності. Ще в середині 20 століття переконував, що Росія становить загрозу для всієї планети.

Представники влади різних рівнів разом з громадою вшанували пам‘ять Юрія Липи, поклавши квіти до підніжжя пам‘ятника письменника в Бунові.

"Ми — нація, сузір'я мільйонів, ми — серце воль, ми — буйна кузня сили", - писав Липа. Його слова і зараз повністю відображають незламний український дух, доброту та самопожертву нашого народу в битві проти російського загарбника.