У Наконечному II вшанували пам'ять Романа Сеника

Дата: 25.01.2022 14:51

Сьогодні, 25 січня 2022 року минає восьма річниця смерті Героя Небесної Сотні Романа Сеника.

Громада разом з рідними Героя взяла участь у панахиді, яка відбулась у храмі Пресвятої Трійці. Опісля богослужіння всі скорботною ходою вирушили до цвинтаря, де відправили поминальну панахиду, поклали квіти та запалили свічки на могилі Героя України.

У жалобній події взяли участь рідні Романа Сеника, друзі, побратими-майданівці, представники влади та інші.

На будинку, де мешкав Роман Сеник та на місцевій школі було встановлено й освячено меморіальні дошки пам’яті Героя.

Нагадаємо, під час Революції Гідності, 22 січня 2014 року Романа Сеника було поранено біля стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського в Києві. Снайпер прострелив Романові легеню, завдав важкого поранення в плече бронебійною кулею спеціального призначення, коли Герой стояв з синьо-жовтим прапором на передовій.

Роман Сеник переніс кілька операцій у Київській міській клінічній лікарні № 17, втратив багато крові, йому довелося ампутувати руку. Проте, ушкодження виявилися занадто важкими, і вранці 25 січня він помер у лікарні, не приходячи до тями.

Похорон відбувся 27 січня у рідному селі Романа Наконечне Друге, в останню путь його проводжали близько двох тисяч людей.

Поховали Романа Сеника на місцевому кладовищі – поряд з могилами воїнів УПА, які чинили опір радянській владі.

Романа Сеника нагороджено (посмертно) званням Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» та медаллю «За жертовність і любов до України» (посмертно).

Також Романа Сеника удостоєного (посмертно) Почесної відзнаки Яворівського району «Почесний громадянин Яворівського району».