Про державну програму "Доступні ліки"

Дата: 17.01.2022 12:10

У 2021 році набрав чинності оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню за програмою «Доступні ліки» за кошти державного бюджету для лікування :

• бронхіальної астми
  • цукрового діабету II типу
  • первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів
  • серцево-судинних захворювань
  • нецукрового діабету ( всі препарати безоплатні);
  • розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них 18 – повністю безоплатні.

Переглянути оновлений Реєстр лікарських засобів

Як отримати безоплатні ліки?

- Зверніться до лікаря (терапевта, педіатра або сімейного лікаря), з яким укладено декларацію, та отримайте електронний рецепт (пацієнтам, яким прийшло СМС на телефон, на їх прохання лікар  може надрукувати  рецепт у вигляді інформаційної пам’ятки).

- Завітайте до аптеки з позначкою «Тут є Доступні ліки».

- Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він має змогу звернутися до іншої аптеки або замовити той лікарський засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

Де отримати ліки?

Пацієнт може отримати ліки за е-рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  незважаючи  на   місце видачі рецепта та проживання пацієнта.  Шукайте наліпку на аптечних пунктах  "Тут є Доступні ліки".

Аптеки-учасники  програми  "Доступні ліки" на сайті НСЗУ.

Що робити, якщо в аптеці закінчилися безоплатні ліки, або ті, що відшкодовуються?

- Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

- Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.

- Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безоплатно.  Найдешевший препарат - 6,28 гривень, найдорожчий – 548,19 гривень.

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.