Що слід зробити, аби резюме працювало на вас?
Загальновідомою є істина, що резюме – візитка картка пошуковця роботи. Воно повинне бути таким, аби працедавець відразу зацікавився претендентом. Для цього автору необхідно зосередитися на головних фактах професійної біографії, обов’язково дотримуватися структури, зазначивши у резюме такі відомості як посада, контакти, досвід роботи, освіта, професійні навички, рекомендації. Варто вписати й іншу інформацію, що ілюструє професійні здобутки, знання чи компетенції особи у виграшному світлі.
Як установа, що виконує на ринку праці посередницькі функції, Державна служба зайнятості пропонує клієнтам сучасний сервіс з написання резюме. Для цього тому, хто шукає роботу, слід зареєструватися на Освітньому порталі служби (http://skills.dcz.gov.ua/), обрати рубрику «Курси», а серед переліку курсів – опцію «Створити резюме на сайті». Далі треба переглянути відео, створене нашим консультантом, перейти на рубрику «Резюме» та написати своє в онлайн-режимі.
Створюючи свою, так звану, візитну картку та шукаючи роботу, варто пригадати, що за китайською філософією ієрогліф, який означає кризу, має ще й інше значення – шанс. Тобто у час відсутності місця праці у кожного з нас появляється можливість глибше пізнати себе, згадати хобі, забуті компетенції, уподобання, відкрити нові таланти, а головне – усе це вдало викласти у тексті резюме. Імовірно, ви чудово орієнтуєтеся в інших сферах діяльності, які не розглядали як спосіб отримання заробітку. Для прикладу, маєте права і вмієте кермувати автомобілем. Чому б не обміркувати можливість працювати водієм. Прекрасно випікаєте солодощі чи залюбки готуєте різні смаколики? Ймовірно, вам варто пов’язати трудове життя з кулінарією або ж відкрити власний бізнес з приготування наїдків і доставки їх споживачам. З дитинства у вас є хобі шити, вишивати чи в’язати? Розгляньте й такі варіанти працевлаштування, тим паче, що підприємства сфери легкої промисловості завжди мають попит на працівників.
І ще одна слушна підказка - Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта», яка доступна за посиланням osvita.diia.gov.ua. Це той ресурс, де можна вільно та безпечно використовувати цифрові технології для самоосвіти та професійного розвитку. Головна родзинка платформи – освітній відеофільм, що складається з 11 серій, про те, як шукати роботу, правильно визначити напрям подальшої трудової діяльності, написати резюме чи супровідний лист, підготуватися до співбесіди з працедавцем. Просто перейдіть за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/courses/employment , перегляньте серіал й дізнайтеся, що треба зробити, аби робота мрії знайшлася якомога швидше.
Львівський обласний центр зайнятості
#служба_зайнятості #посередницькі_функції #сучасні_сервіси