Відбулась презентація проєкту "Карпатський шлях дерев'яної архітектури"

Дата: 22.10.2021 15:34

Сьогодні, 22 жовтня керуючий справами виконавчого комітету Яворівської міської ради Ірина Димчак з робочим візитом відвідала Жовківську громаду, де представили результати та напрацювання проєкту «Карпатський шлях дерев'яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння».

Одним із таких результатів є розроблений транскордонний маршрут для відвідувачів української та польської частини Карпат. Маршрут нараховує 95 об‘єктів сакральної спадщини на території України та 130 у Польщі — найцінніші пам’ятки та взірці дерев’яної архітектури, а також об’єкти, які увійшли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

В рамках заходу партнери проєкту презентували й інші результати спільної діяльності. Зокрема, завдяки проєкту:

- розроблено стратегію розвитку та промоції Карпатського шляху дерев’яної архітектури

- підготовлено короткі описи та фотоматеріали для 45 об’єктів із Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської області та для 20 із Підкарпатського воєводства

- відбувся віртуальний круглий стіл та навчальний візит до найцікавіших об’єктів дерев’яної архітектури на території Підкарпатського воєводства.

- організовано 3 онлайн-концерти духовної та традиційної музики

- здійснено промоційну кампанію

Проєкт «Карпатський шлях дерев'яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння» реалізовує Асоціація ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" та Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna за фінансової підтримки Європейського Союзу через CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.