ster7-min.600x600 IMG-1951bc2009a710c8808de3373e01b316-V IMG-47e7d79f8e56f5c60b83693531e9a03d-V    

  Собаку називають вірним другом людини, помічником та охоронцем. Та через безвідповідальність людей які залишають їх на вулиці, у Яворові можемо спостерігати багато безпритульних собак. Ця проблема час від часу нагадує про себе; зокрема випадками нападів цих собак на мешканців міста, на домашніх тварин тощо. Так з початку року до Яворівської міської ради надійшло 10 звернень зі скаргами про напади собак.

     Погляди людей на розв’язання цієї проблеми розділили мешканців міста на два табори: одна частина людей, які безпосередньо або їх близькі чи знайомі постраждали від нападів чи укусів собак, вимагають жорстких дій зі сторони влади; інша частина людей-захищає безпритульних собак і намагається відстояти гуманні способи з їх поводженням.

    Враховуючи думки, побажання та інтереси обох сторін, Яворівська міська рада 25 лютого 2019 року виділила з міського бюджету 20 тисяч гривень для вирішення проблеми безпритульності собак.

Виділенні кошти були спрямовані, зокрема на:

  • Відлов собак
  • Стерилізація собак
  • Вакцинація від сказу
  • Тримання протягом 2-3 дні собаки після процедури стерилізації

    Вищевказані процедури були застосовані до 14 безпритульних собак, які позначені зеленою кліпсою на вусі.

     Неабияку допомогу та сприяння у проведенні вище зазначених процедур із безпритульними собаками надали КП ЯМР «Житлокомунсервіс» та волонтерська самоорганізація Зоозахист Яворів. Особливо хочемо відзначити та висловити подяку місцевому лікарю-ветеринару Нечипоренко Андрію, який своєю невтомною працею допомагає громаді міста Яворова.

     Звичайно є ще багато безпритульних собак, які потребують стерилізації і їх кількість збільшується. Однак це проблема не вирішується за один день чи місяць і потребує додатково коштів. Яворівська міська рада не зупиняється на проведених роботах, і надалі буде працювати в цьому напрямку.