Яворів вшанував 210 річницю від дня народження мовознавця Йосипа Лозинського

Сьогодні, 20 грудня, у Яворові вшанували 210-ту річницю від дня народження українського мовознавця, фольклориста, публіциста, автора «Граматики руської мови» та збірки українських весільних пісень «Руське весілля», громадського й церковного діяча, отця Йосипа Лозинського.

На старому міському цвинтарі, біля могили Йосипа Лозинського відбулася панахида, яку відправив отець Василь Єсип і у якій взяли участь представники громадськості, районної та міської влади, зокрема заступник голови Яворівської РДА Ірина Масюк, керівник відділу культури та туризму РДА Володимир Балух, керуюча справами Яворівської міської ради Наталія Тернова.

Опісля молебню на кладовищі люди направилися в районну книгозбірню, де в читальній залі розпочалася урочиста академія з нагоди 210-річчя від дня народження отця Йосипа Лозинського. Присутні ознайомилися з літературно-документальною виставкою та відео-презентацією життя та творчості Йосипа Лозинського, який майже два століття тому жив та служив парохом храму Святого Юрія в Яворові.

Завершились урочистості покладанням квітів до меморіальної таблиці Йосипу Лозинському, що на стіні будинку, в якому колись мовознавець та священик проживав.