Яворів вшанував 100-річчя ЗУНР

Сьогодні, 1 листопада, у Яворові відбулись урочистості з нагоди 100-ліття ЗУНР та 74 роковин смерті митрополита Андрея Шептицького, участь у яких взяли представники влади міста і району, духовенство, громадськість. Почесним гостем був Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, дід якого – Микола Хархаліс був Яворівським повітовим військовим комендантом ЗУНР.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук прибув в Яворів на урочистості разом з військовим капеланом та військовослужбовцями Збройних сил Канади, які проходять зараз вишкіл у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (Яворівський полігон).

Молитовне віче в Яворові розпочалося біля районного Народного дому «Сокіл», на фасаді якого відкрито й освячено духовенством меморіальні таблиці, приурочені 100-річчю ЗУНР.

Відтак, громада, очолювана військовим оркестром 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила, рушила на старе міське кладовище, щоб помолитися за душі учасників національно-визвольних змагань біля пам’ятника Січовим стрільцям.

Опісля панахиди та покладання квітів яворівчани, серед яких – голова Яворівської РДА Ігор Самардак, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх, міський голова Яворова Павло Бакунець, секретар Яворівської міськради Ольга Сознаська, пішою ходою направилися до пам’ятника митрополитові Андрею.

Люди не лише помолилися за душу Великого Українця – Андрея Шептицького, а й за мир та злагоду в державі.