Яворів разом із Корпусом Миру США в Україні вшанував 75-ліття ліквідації яворівського гетто

У місті Яворові Львівської області, в гімназії імені Осипа Маковея відбулася міжнародна науково-освітня конференція «Голокост в Україні й на Яворівщині: пам’ять і пересторога», приурочена 75-літтю ліквідації яворівського гетто.

Подія пройшла за сприяння Інституту народознавства НАН України, волонтерів Корпусу Миру США в Україні, Яворівської гімназії імені Осипа Маковея.

Участь у міжнародній конференції, зокрема, взяли міський голова Яворова Павло Бакунець, секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська, заступник голови Яворівської РДА Назар Сойко, директор Яворівської гімназії імені Осипа Маковея Наталія Моржин, голова Яворівської районної профспілки працівників освіти та науки Ярослава Кобиця, український історик, науковий співробітник Інституту народознавства НАН України, кандидат філологічних наук Євген Луньо, волонтери Корпусу Миру США в Україні, представники Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» (м. Дніпро) Ірина Піскарьова та Влад Базилевський, педагоги та учні гімназії, представники громадськості.

Опісля виступів представників районної та міської влади, директора гімназії відбулося пленарне засідання, під час якого Євген Луньо – український історик, науковий співробітник Інституту народознавства НАН України, кандидат філологічних наук  змістовно розповів про історію Голокосту в Україні та на Яворівщині, зокрема, а також представив гостів зі США.

Відтак, учасники конференції відвідали місце масової страти євреїв, що між міжнародної автотрасою Львів-Краковець та Яворівським гарнізоном та помолилися за душі жертв нацизму.

Опісля в Народному домі м. Яворова відбулися презентації пересувних виставок, про які розповіли представники Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» із міста Дніпра.

На завершення події присутні переглянули фільм Голокост «The Holocaust – Children from the Abyss».

Міжнародна конференція, приурочена 75-літтю ліквідації яворівського гетто, завершилася ухваленням відповідної резолюції.