Відбулась нарада щодо допомоги потерпілим від буревію

Сьогодні, 14 червня, в Яворові з 8 години ранку триває спільне засідання депутатських комісій міськради, зібране мером Павлом Бакунцем. Мета: вироблення фінансового механізму для надання допомоги потерпілим мешканцям від стихійного лиха, що сталося минулого вівторка.

У події беруть участь депутати та спеціалісти Яворівської міської ради, керівники усіх комунальних служб.

Міський голова Яворова Павло Бакунець найперше озвучив інформацію про те, що бетонний міст через річку Шкло, на вулиці Івана Хрестителя, яка веде до Яворівського гарнізону, – негода зробила аварійним.

«Якщо негайно цей міст не відремонтуємо, може статися ще одна біда – він завалиться», – озвучив вкрай негативну інформацію мер.

А директор КП ЯМР «Яворіввода» Ігор Копитко додав, що одна плита на мості вже повністю похилилася.

«Ремонт мосту займе левову частину видатків з усіх грошей, скерованих на подолання наслідків жахливого буревію з проливним дощем, що налетів на Яворів 12 червня», – вважає Ігор Копитко.

Юрій Музика, спеціаліст Яворівської міської ради, доповів, що спеціально створеною комісією уже обстежено 23 об’єкти, які потерпіли від стихії: майже усі вони – у плачевному стані.

«Навіть ті люди, в яких дах з будинків ураган зніс частково, будуть змушені замінювати всю покрівлю. Бо летіли і крокви, і лати… Стихія найбільше завдала біди пенсіонерам та бідним родинам, які не мають ні копійки грошей за душею – не те що на шифер, а й на клейонку», – зазначив Юрій Музика.

Говорили депутати і про надання матеріальної допомоги родині для відновлення понищеного пам’ятника на могилі, що на старому цвинтарі.

«Коли б ми заздалегідь не зрізали аварійні дерева, то від кладовища зараз не лишилося б нічого», – сказав мер.

За його словами, «опісля стихії будівлі колишньої «Сільгосптехніки» – амінь. Там буревій наробив такого, що жах».

«Завтра ми будемо мати всі заяви й акти. З усіма підрахунками йдемо до районної та обласної влади з проханням допомогти фінансово порятувати Яворів від наслідків стихійного лиха», – сказав міський голова.

Нагадаємо, що друга половина вівторка, 12 червня, була жахливою: зі зливою наробив багато лиха. Позривало дахи, пошкодило лінії електропередачі, величезні дерева падали на автомобілі. Комунальні служби міста негайно запрацювали в авральному режимі. Міськрада не лише оперативно взялася за ліквідацію наслідків негоди, а й спеціалісти почали підраховувати збитки та створювати механізми компенсації потерпілим.

Із відео-зверненням до краян виступив міський голова Павло Бакунець, заявивши, що нікого з потерпілих міськрада сам-на-сам зі своїм лихом не залишить, подякував працівникам Яворівського РЕМ, які кинулися ліквідовувати аварії на електромережах, попросив громадян допомагати комунальникам прибирати дерева у приватному секторі.

13 червня Яворівська міська рада розпочала роботу ще з 7 год. ранку. Мер скликав на екстрене засідання керівників усіх комунальних підприємств та спеціалістів міськради. Мова йшла про ліквідацію наслідків страшного буревію, який наробив у місті чимало лиха.

За словами міського голови, комунальні служби працювали в авральному режимі до опівночі, а вдосвіта знову вийшли на роботу.

Зараз середмістя Яворова уже звільнено від повалених дерев.