Утворення об’єднаної територіальної громади обговорили в Яворівській ЦРБ ім. Ю. Липи

У п’ятницю, 19 травня в Яворівської ЦРБ ім. Ю. Липи в партнерстві з «Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини» було проведено захід під назвою «Від утворення об’єднаної територіальної громади до розумного зростання» в рамках проекту ПУЛЬС, який IREX / Україна впроваджує разом з Асоціацією міст України. Проект сприяє інформуванню громадян про суть реформи децентралізації через залучення представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та працівників бібліотек.

Учасниками заходу було більше 30-ти людей, зокрема секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська, керівник відділу економічного розвитку, торгівлі і промисловості ЯРДА Юрій Кміть, бібліотечні фахівці, представники ЗМІ.

З виступу експертів Ірини Куропась та Віктора Борщевського учасники дізналися більше про адміністративну реформу та її вплив на бібліотечну діяльність і зробили висновки, що основним завданням реформ є побудова чіткої, логічної системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити нормальне та комфортне життя громадам. Бібліотекарі мають не шукати в реорганізації бібліотек негативу, а приймати нові виклики, бути вмотивованими на зміни, модернізацію бібліотек, створення комфортного середовища для жителів громади.

Цікава дискусія тривала між бібліотекарями та експертами. З якої було зроблено висновок, що бібліотека повинна стати центром зв’язку між громадою і владою.