У Яворові відзначили 203-тю річницю від дня народження о. Михайла Вербицького

Сьогодні, 3 березня, у Яворові відбулися заходи з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького.

Вшанували пам’ять видатного українського композитора міський голова Яворова Павло Бакунець, голова Яворівської районної ради Володиир Сичак, заступник голови Яворівської райдержадміністрації Ігор Рак, громадськість міста.

Громада разом із о.Володимиром Гавриленком помолилась за душу видатного українця. Відтак, до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому керівники міста та району поклали квіти та спільно усі присутні виконали Національний Гімн України.

Довідково:

Отець Михайло Михайлович Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна».

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.