У Яворівській міській раді відбулася нарада з питання благоустрою та чистоти міста

У четвер, 25 жовтня, міський голова Яворова Павло Бакунець провів робочу нараду із працівниками комунального підприємства «Житлокомунсервіс» щодо ситуації з вивезенням твердих побутових відходів.

Міський голова наголосив, що одним з найточніших показників рівня культури, організованості та цивілізованості міста є ставлення його мешканців до культури викидання сміття. Встановлені по всьому місту майданчики для збору ТПВ суттєво вирішують  проблеми раціональної,  ефективної та своєчасної  організації збирання сміття. Однак, останнім часом, практично на кожному сміттєвому майданчику можна спостерігати невтішну картину заповнення контейнерів гілками з дерев та кущів, різного роду бур’янами, будівельним сміттям, меблями та іншим сміттям, яке має великі габарити і не виноситься до категорії твердих побутових відходів. Через таке нераціональне складування відходів в контейнерах не залишається місця для викидання звичайних твердих побутових відходів іншими мешканцями. Такі дії є прямим порушенням Правил благоустрою м. Яворів та інших правових норм у сфері поводження з відходами.

Іншим проблемним питанням, що обговорювалося на нараді, є укладання з мешканцями та підприємцями міста договорів на вивіз сміття. Станом на сьогодні, значна частина як жителів, так і підприємців м. Яворів не уклала договорів та не сплачує за послуги з вивезення твердих побутових відходів, при цьому викидають сміття у найближчі сміттєві контейнери.

Відтак, за підсумками наради прийнято рішення про необхідність проведення перевірок на предмет укладання з мешканцями та підприємцями міста договорів на вивіз сміття. У випадку відсутності таких договорів, винні особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності.

Шановні яворівчани! Нераціональне поводження з побутовими відходами карається адміністративним та кримінальним законодавством України. Тому, звертаємося до Вас з проханням викидати у контейнери лише тверді побутові відходи. Окрім цього, просимо мешканців міста, які виявляють факти викидання великогабаритного сміття, здійснювати фото- та відеофіксацію таких випадків та повідомляти Яворівську міську раду про такі факти. Сподіваємося, що спільними зусиллями зробимо наше місто чистішим та привабливішим.