Перед Святвечером Яворів вшанував пам’ять Гната Саса і Михайла Вархоляка

Перед Святою Вечерею у місті Яворові традиційно відбувся молебень за душі яворівчан – учасників національно-визвольних змагань Гната Саса та Михайла Вархоляка, яких закатували більшовики 6 січня 1945 року – саме на Святвечір.

На чільному майдані Ринок, біля Народного дому, де подвиг іменитих яворівчан Гната Саса й Михайла Вархоляка увіковічено меморіальною таблицею, громада за участі місцевих священиків УГКЦ, керівників міста та району, депутатів, чиновників, представників громадськості дружно помолилася не лише за своїх краян, які життям заплатили за вірність українській національній ідеї за часів тоталітаризму, а й вклонилися пам’яті новітніх Героїв – Небесній сотні та Воїнам Світла – полеглих в зоні АТО військовослужбовців.

До меморіальної таблиці, закатованим більшовиками саме у Святвечір 1945-го патріотам Гнатові Сасу та Михайлові Вархоляку, міський голова Яворова Павло Бакунець, голови Яворівських РДА та районної ради – відповідно Орест Хлян, Володимир Сичак поклали кошик синьо-жовтих живих квітів та засвітили лампадки.

Нагадаємо, що, за краєзнавчими джерелами, 6 січня 1945 року біля Народного дому в місті Яворові привселюдно радянська влада на шибениці стратила двох молодих вояків Української повстанської армії – мешканця с. Вільшаниці Гната Саса та Михайла Вархоляка із села Новосілок.

1993 року на їхню честь на Народному домі в столиці Яворівщини урочисто відкрили меморіальну дошку. З того часу люди разом з духовенством щороку перед Святвечором збираються біля міського Народного дому Яворова й моляться за душі своїх патріотів-земляків.