Депутати Яворівської міської ради затвердили параметри бюджету громадських ініціатив

У четвер, 7 вересня,  на XXXVI позачерговій сесії Яворівської міської ради міські депутати затвердили параметри бюджету участі на 2018 рік.

Відповідно до бюджету участі, яворівчани, які розробили власні проекти, які б вони хотіли побачити втіленими у місті, можуть подати їх на конкурсний відбір до Яворівської міської ради. Спеціально створена комісія з питань бюджету участі координуватиме виконання основних заходів щодо впровадження та функціонування бюджету участі, аналізуватиме їх на предмет відповідності вимогам, даватиме оцінку.

На реалізацію проекту виділять – 500 тисяч гривень. Втім, на реалізацію однієї проектної заявки місто виділить не більше 50 тис. грн. Протягом вересня – жовтня мешканці Яворова зможуть подавати свої заявки, а саме з 15 вересня по 31 жовтня, до 3 листопада комісія оцінюватиме подані проекти, опісля виставить їх на голосування. З 13 до 31 листопада триватиме голосування за проекти, після чого визначатимуть переможців. Термін визначення переможців з 1 по 8 грудня, реалізовуватимуться проекти – переможці у 2018 році.

Визначення переможців проектів відбуватиметься шляхом голосування за подані проектні пропозиції. Участь у ньому зможуть взяти члени громади міста. Це можна буде зробити шляхом заповнення відповідного бланку в паперовому вигляді в міській раді, чи у електронному вигляді на відповідній онлайн – платформі, що невдовзі розпочне роботу.

Як зазначив міський голова Яворова Павло Бакунець : ” Бюджет участі – це процес, який надає можливість кожному жителю міста брати участь у розподілі коштів міського бюджету шляхом створення проектів для покращення міста та голосувати за них. Будь – який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати, як проект реалізовують в рамках бюджету участі наступного року”.

У свою чергу, заступник міського голови Яворова Андрій Гаращук зауважив, що проекти можуть бути подані з питань безпеки та громадського порядку, дорожньо – транспортної інфраструктури, енергозбереження, комунального господарства, культури та туризму, навколишнього середовища, спорту, телекомунікації, зв’язку та інформаційних технологій, розвитку громадянського суспільства.

Варто відзначити, що Яворів, не враховуючи Львів, – одне з двох міст Львівщини, яке втілюватиме даний проект. Окрім Яворова, серед міст районного значення подібну ініціативу реалізовують у Жовкві.