24 ОМБ імені короля Данила має нового командира

24 ОМБ імені короля Данила відтепер має нового командира. Ним став підполковник Валерій Гудзь. Про це повідомила прес-служба бригади.

Новий командир бригади народився в 1971 році у Борисполі. 1991 року, коли розпався СРСР, Валерій Гудзь, курсант випускного курсу Рязанського вищого повітрянодесантного командного училища, подав рапорт на ім’я начальника училища про переведення до Збройних сил України. 10 років служив в українській армії, зокрема, у 79-му парашутно-десантному полку у Миколаєві. Звільнився в запас у званні майора.

В мирний час проживав у рідному місті Бориспіль, викладав у Бориспільському професійно-технічному ліцеї, майстер спорту із боксу, ініціатор та засновник військово-патріотичного клубу «Боривітер».

З початком російської збройної агресії проти України майор запасу, десантник Валерій Гудзь в березні 2014-го прийшов до військкомату, щоб поновитися на службі. Йому запропонували посаду командира взводу механізованої бригади, і він одразу ж погодився. Зарахований до лав 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква. Згодом став командиром роти, командиром батальйону. Пройшов бої в секторі «Д» на кордоні з Росією, під вогнем російських «Градів» (2014), в Луганській області, в районі Волновахи (2014—2015), в районі Авдіївки (2017), був поранений. Маючи командирський талант своїми рішеннями неодноразово рятував життя солдат.

Вже у вересні 2014 року Валерій Гудзь був призначений командиром 3-го батальйону 72-ї ОМБр, на початку 2015-го отримав чергове військове звання «підполковник», 2016 року призначений на посаду заступника командира бригади.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (26.2.2015).

2 квітня 2017 року нагороджений орденом «Народний Герой України».