24-а бригада повернулася додому – Яворів зустрів своїх героїв

Минуло понад три роки, як 24-а окрема механізована Залізна бригада імені князя Данила Галицького однією із перших виїхала з пункту постійної дислокації на східні терени України, де розгорталась українсько – російська війна. За три роки неоголошеної війни з російським агресором бригада пройшла дуже не простий бойовий шлях.

Зпочатку підрозділи бригади прикривали смугу, шириною до 150 кілометрів, на території Сумської, Чернігівської та Полтавської областей, потім – займали блокпости поблизу міста Старобільська, брали участь у бойових діях поблизу міст Кремінна, Рубіжне, Ямпіль.

У пам’яті захисників добре закарбувались сотні кілометрів пильних доріг та запеклі бої влітку 2014-го, коли не один населений пункт було звільнено від незаконних збройних формувань: Красний Лиман, Сіверськ, Лисичанськ, Лутугине, Георгіївка, Новосвітлівка та інші. Зокрема, 20 серпня 2014 року біля Георгіївки після масованих щоденних артилерійських обстрілів українських позицій регулярні російські підрозділи десантників 76-ї десантно-штурмової псковської дивізії за підтримки танків пішли в атаку. Росіяни були зупинені та змушені тікати. Була практично повністю знищена одна рота російських десантників — з усієї роти чисельністю 80 осіб вижили близько десяти бійців, інші загинули. Це було одне з найуспішніших зіткнень з регулярною російською армією.

На превеликий жаль повернулися не всі. Імена 105–и вояків занесені до книги пам’яті частини. Ці хлопці – рана для всієї України, яка ніколи не загоїться.

Відтак, сьогодні, 28 липня, Яворів вітав військовослужбовців 24-ї бригади, які вперше за три роки війни повернулися в пункт постійної дислокації для відновлення. Особовий склад частини йшов центральними вулицями міста, де їх з оваціями зустрічали мешканці Яворова.

Опісля на центральній площі Ринок відбувся військовий ритуал повернення особового складу, під час якого військовослужбовці були нагороджені відзнаками міністерства оборони, оперативного командування «Захід», обласної, районної, міської влади та відзнаками військової частини. Люди вітали захисників аплодисментами та вигукували слова вдячності за їхню важку небезпечну та дуже важливу справу захисту України від російського окупанта. Висловили свою вдячність воякам Залізної бригади командувач оперативного командування «Захід», генерал – майор Олександр Павлюк, депутат Верховної Ради України Богдан Дубневич, голова держказначейства України Тетяна Слюз, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, міський голова Яворова Павло Бакунець, голова Яворівської  районної ради Володимир Сичак, голова Яворівської РДА Орест Хлян.

Привітали вояків своїми патріотичними піснями улюблені виконавці Яворівщини Василь Була і Віра Тарабас.

DSCN0598 20292814_120362998594718_5455167674126470001_n 20476058_120370641927287_5485267814771788687_n DSCN0509 DSCN0530