2d49b116-2c17-43cb-9a09-28b7bb17a7ba

З 19 квітня надання платних послуг у сфері охорони здоров’я передбачає застосування РРО

Яворівська ДПІ Городоцького управління  ГУ ДПС у Львівській області звертає увагу платників, що з 19 квітня 2020 року суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я зобов’язані застосовувати РРО.

Нагадаємо, що дана норма передбачена Законом України від 20 вересня 2019 року №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Приймаєте працівника на роботу – не забудьте повідомити податкову!

Яворівська ДПІ Городоцького управління  ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна гарантія майбутнього кожного працюючого.

Нормами Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року  № 322-VIII із змінами та доповненнями встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби.

Роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДПС про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту.

Нагадуємо, що Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

► засобами електронного зв’язку;

► на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

► на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Зміни в ліцензуванні пального.

Відповідно до  Закону України від 18.12.2019 р. №391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)», спрощено з 29 грудня 2019 року процедуру отримання ліцензії на зберігання пального.

Суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки подають тільки заяву та документ, що підтверджує річну плату за ліцензію в сумі 780 грн.

Крім цього, у заяві потрібно буде зазначити про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.

Також, Законом відтерміновано застосування штрафів за зберігання пального без ліцензій – до 31 березня 2020 року.

Про відповідальність за порушення вимог застосування РРО

Відповідно до законів України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» вводяться нові правила застосування РРО та відповідальність за порушення вимог РРО.

Штраф за невидачу чека, не проведення операцій через РРО, проведення на неповну суму вартості проданих товарів з 19.04.2020 збільшено з 1 грн. до 10% від вартості товару/послуги – за перше порушення, за наступне порушення протягом року – 50% (замість 100%).

З 1 жовтня 2020 року передбачається застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% від суми при першому порушенні і 150% при кожному наступному) для окремих категорій платників єдиного податку ІІ-IV груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік).

Також,  з 1 жовтня 2020 року запрацює механізм кешбеку, який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.

Якщо підприємець видав покупцю повністю, або частково не фіскалізований чек хоча б на один товар, дорожчий за 850 грн, покупець може написати скаргу в Податкову і отримати “кешбек” у розмірі 150% від вартості товару. Частину цього штрафу отримує сам покупець, а іншу частину – держава.

Якщо чек не був виданий взагалі – підприємець отримує штраф 850 грн. за перше порушення, і не менше 1700 грн. за наступне.