tq30511gASBDBlV0ptf6.w695

23 травня в Україні святкують День героїв, присвячений різним сторінкам національно-визвольної боротьби

Це свято відносно нещодавно стало поширеним в різних українських регіонах, хоча існує вже довгий час. У цій статті ми розкажемо, як це свято виникло і чому його відзначають саме у травні.

Отже, у 1941 році Другий великий збір Організації українських націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Свято покликане підкреслити історичний зв’язок між лицарями Київської Русі, козаками Гетьманщини, січовими стрільцями та вояками армій УНР та УПА.

Зазначимо, що Другий великий збір відбувся 1-4 квітня 1941 року в Кракові після розколу ОУН в лютому 1940 року. Головною метою збору було утвердження ідей українського націоналізму та постанов, що стосувалися політичного, військового, економічного та соціального життя на українських землях.

Чому саме травень було обрано для цього свята? Це пов’язано з тим, що саме в травні пішли з життя лідери та ідеологи українського націоналістичного руху.

З травня 1924 року помер один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926 року в Парижі загинув один з лідерів української революції 1917-21 років Симон Петлюра. 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби обірвав життя організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.