Міське комунальне підприємство “Яворівканал”

в.о. директора – Вербенець Іван Петрович

Адреса: Україна, 81000, Львівська область, Яворівський район, м.Яворів,
вул. Валова, 2, тел.: (03259) 2-16-98  e-mail: javi-kanal@ukr.net


Місто Яворів-старовинне місто, засноване в 1376 році. якому в 1654 році надано Магдебурзьке право. Місто постійно розбудовувалось, зростала чисельність населення, покращувались соціально-побутові умови. Яким би не було впорядкованим та благоустроєним місто, якщо в ньому відсутня централізована каналізація, воно не може називатись цивілізованим, а тим більше, коли до більш-менш нормального благоустрою необхідно прикласти ще багато зусиль, побудувати водовідведення, яким в місті ніхто не займався.

Враховуючи нагальні потреби в каналізуванні міста, чисельність якого досягла 14 тисяч мешканців, Яворівська міська рада своїм рішенням в 2003 році створила міське комунальне підприємство “Яворівканал” з метою організації збору та очистки неочищених стічних вод м. Яворова, побудови каналізаційних мереж, очисних споруд. Для нормальної роботи підприємство було укомплектовано спеціальним автомобілем КО-503Б, яке проводить ліквідації аварійної обстановки на каналізаційних мережах міста та проводить вивіз нечистот з приватного сектора.

На даний час підприємством обслуговується 1550 абонентів, надаються пільги учасникам Великої Вітчизняної війни, бойових дій, інвалідам війни, воїнам УПА та іншим. За кошти міської ради виготовлено проект очисних споруд продуктивністю 3,0 тисячі метрів кубічних в добу, аналогу якому немає в Україні. Виготовлено проекти внутрішніх мереж каналізації вулиць Завадівська, Гребінки. Львівська, Стефаника.

За сім років існування підприємства виготовлено проектів на 26 мільйонів гривень, які чекають виділення коштів із державного бюджету на їх впровадження в життя. Силами МКП побудовано мережі каналізації на вулиці Котляревського-Загаєвича, протяжністю 450 метрів, Дорошенка.

За кошти міської ради та мешканців даних вулиць побудовано мережу каналізації вулиці Беринди та частини вулиці Святоюрська, Шашкевича, Л. Українки.

На сьогоднішній перед підприємством стоїть ряд проблемних питань: навчити мешканців міста по-господарськи відноситись до екології, припинити скид стоків у транскордонну річку Шкло, яка є притокою річки Сян, (республіка Польша), любити своє місто.

Колектив МКП “Яворівканал” невеличкий, нараховує 9 працівників, проте зміг добитись певних результатів. Розпорядженням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Підприємство визнано монополістом на ринку централізованого водовідведення. За підсумками роботи 2009 року воно посіло двадцяте місце в Україні серед підприємств комунальної власності. Підприємству присвоєно національний сертифікат “Комунальне підприємство року”.